Aktualności

[PODCAST] Przedsiębiorco, zabezpiecz swój biznes, powołując zarządcę sukcesyjnego


Wraz ze śmiercią jednoosobowego przedsiębiorcy, ważność tracą jego PESEL, NIP i REGON. Nieważność NIP oznacza zaś wygaśnięcie umów o pracę z pracownikami firmy. Kto zatem wypłaci pensje, odprawy, ekwiwalenty? Na kim spocznie obowiązek spłaty kredytu obrotowego? Kto będzie musiał rozliczyć się z podatków? Na te pytania w kolejnym odcinku cyklu Ponadczasowi, w rozmowie z Bartłomiejem Pogranicznym odpowiada mec. Marcin Radomski – radca prawny specjalizujący się w sprawach spadkowych. Z podcastu dowiemy się, czym jest zarząd sukcesyjny i jakie są jego prawa i obowiązki oraz na jaki czas zostaje powołany.
Ekspert wyjaśnia, co dzieje się w sytuacji, gdy przedsiębiorstwo należy do wspólnoty majątkowej małżonków. Mecenas Radomski tłumaczy także jakie są korzyści z powołania zarządcy sukcesyjnego, jak ustanawia się zarządcę i dlaczego zrobienie tego kroku za życia przedsiębiorcy może znacznie ułatwić kwestie spadkowe na wypadek jego śmierci.

Na podcast zaprasza UNICEF, który przypomina, że warto pokazać, że Twój biznes jest etyczny.

Na całym świecie firmy wspierają organizacje charytatywne takie jak UNICEF. Robiąc to samo, pokażesz rodzinie i partnerom, że jesteś nie tylko odpowiedzialnym biznesmenem ale i dobrym człowiekiem.

Posłuchaj podcastu.

 

Więcej na temat zarządu sukcesyjnego znajdziesz w tych wpisach:

Zarząd sukcesyjny – PRZESTROGA

Zarząd sukcesyjny to śmiertelna pułapka dla rodzin przedsiębiorców

Kiedy zarządca sukcesyjny odpowiada za niewypłacalność?